Santa Barbara: Przewodnik dla odwiedzających od byłego mieszkańca

Photo by Jackie Chou on Unsplash

Mieszkałem w Santa Barbara tylko przez około trzy miesiące.

Uwielbiam to miejsce. To idealna mieszanka oceanu, gór do wędrówek i pięknego miasta, choć jest tam wielu bezdomnych, a także kampus uniwersytecki z wieloma wojowniczymi i pijanymi studentami. Cóż, jest też UC Santa Barbara, który znajduje się w Isla Vista – technicznie bliżej Golety niż samej Santa Barbara, ale nadal jest uważany za część Santa Barbara.

Mieszkałem w Goleta, ale pracowałem w Santa Barbara.

Plaże są piękne, choć istnieje problem ze smołą, o którym warto wiedzieć przed wyjazdem. Pamiętam to z dzieciństwa, kiedy chodziłam tam jako mała dziewczynka i smoła przykleiła mi się do stóp. Nawet jeśli nie nadepną Państwo na smołę, Państwa stopy mogą poczernieć, ponieważ smoła znajduje się w piasku. Może to być spowodowane odwiertami na morzu, choć ludzie mówią, że tak po prostu tam jest. Można ją usunąć oliwką dla dzieci.

  • Arroyo Burro
  • Goleta Beach Park
  • Butterfly Beach

Chociaż te są bardziej popularne. Ja w sumie wolę małe plaże, a jednak nie chcę koniecznie polecać ale mogę wymienić kilka: Summerland, Hope Ranch Beach, Hammond’s Beach. Zazwyczaj wolę bardziej prywatną plażę tylko na podstawie moich osobistych preferencji, ale każdy ma swoje własne.

Zdjęcie autorstwa jake grella na Unsplash

Istnieje również Stearn’s Wharf jest to molo, które rozdziela główne plaże (East i West Beach), które są najbardziej zatłoczone, więc jeśli lubią Państwo tego rodzaju oferty, może warto to sprawdzić.

Jeśli mają Państwo ochotę na przygodę, w Santa Barbara znajduje się również plaża dla nudystów, która jest dość znana i nazywa się More Mesa BeachPomijając nagość, jest to naprawdę świetna plaża…