Gdyby ludzie byli aniołami, żaden rząd nie byłby potrzebny

Sąd Najwyższy Kalifornii, hrabstwo Santa Barbara

Co James miał przez to na myśli? I co by pomyślał, gdyby powstał z martwych, przespacerował się po kraju i rozmawiał z ludźmi?

Nie ma go tutaj, żebym mógł go zapytać, ale zakładam, że wierzył w kontrolę i równowagę. Problem polega na tym, że czasami ludzie pozostają bez kontroli przez dziesięciolecia. Nigdy im nie powiedziano: nie – więc wpadają w amok. Jestem wielkim fanem sprawdzania samego siebie – jak mówi stare powiedzenie, lepiej sprawdzić siebie, zanim się pan zniszczy. Ale tylko dlatego, że jestem fanem robienia właściwych rzeczy, nawet gdy nikt nie patrzy, nie oznacza, że wszyscy są, a niektórzy mogą ponieść konsekwencje, gdy obowiązują zasady placu zabaw.

Co to są zasady placu zabaw? To sytuacja, w której celowo kopie mnie pan w goleń lub uderza łokciem, gdy trenerzy i sędziowie nie patrzą. Mogę dać ci ostrzeżenie i szepnąć pod nosem, żebyś spróbował tego jeszcze raz – a jeśli jesteś na tyle bezczelny, żeby tego spróbować, powalę cię na ziemię. To są zasady placu zabaw. Kontrola i równowaga w inny sposób.

Staram się nie rozwodzić zbytnio nad polityką lub stanem kraju, a zamiast tego skupiam się na moim i czynieniu dobra dla tych, których kocham i moich bliźnich. To nie jest takie trudne i jestem całkiem pewien, że Pan Madison by się z tym zgodził.

Budynek sądu w Santa Barbara działa i w przeszłości myślałem, że gdybym ponownie się ożenił, byłoby to dobre miejsce, ale nie jestem pewien, czy wierzę w instytucję małżeństwa. Ława przysięgłych wciąż nie jest zdecydowana. Nie wspominając o tym, że ich ogrodnik musi przyspieszyć, brakuje kwiatów, ale mimo to jest pięknie.